Najlepsi z najlepszych ponownie zagrają w Kołobrzegu

Kołobrzeski debiut cyklu Plaża Open w 2020 roku okazał się strzałem w dziesiątkę. Znany nadmorski kurort gościł najlepszych zawodników i najlepsze zawodniczki nad Wisłą z uczestnikami mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich na czele. Podobnie będzie i w tym roku – na malowniczo zlokalizowane boiska w odległości kilkunastu metrów od morza wybiegnie krajowa czołówka i nie tylko.

Projekt Plaża Open w tym tygodniu w krótkim czasie ma do przejechania prawie całą Polskę. Po turnieju w Myślenicach, który zakończono we wtorek, już w piątek wystartują eliminacyjne rozgrywki w Kołobrzegu. Trzeci przystanek cyklu, który swoją tegoroczną inaugurację miał w Cieszynie. – Dla nas jest to spore wyzwanie logistyczne, jednak mamy zgraną ekipę, która poradzi sobie z tym zadaniem. Nie udałoby się to, gdybyśmy nie otrzymali również wsparcia od miasta Kołobrzeg – zdradził Marcin Strządała.

Turnieje rozgrywane nad morzem charakteryzują się niesamowitym klimatem i niepowtarzalną atmosferą. Zawodnicy i zawodnicy, który rywalizują w przestrzeni miejskiej przeważnie nie doświadczają wietrznych warunków, które bardzo często występują nad morzem. Można jednak powiedzieć, że dyscyplina olimpijska, jaką jest siatkówka plażowa wywodzi się z nadmorskich turniejów.

Turnieje miejskie mają swój klimat, ale dla mnie osobiście granie nad morzem to czysta przyjemność. Nadmorska plaża zawsze jest wyjątkowa – jak wspomniała Magdalena Szczytowicz, jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek plażowej odmiany siatkówki w Polsce, po zdobyciu brązowego medalu w turnieju Plaża Open w Cieszynie.

Kibice, którzy będą chcieli wybrać się na zawody, które rozpoczną się już w piątek od wczesnych godzin porannych, będą musieli pamiętać o jednej istotnej zmianie patrząc z perspektywy ubiegłorocznych zawodów. W tym roku turniej zostanie rozegrany na plaży przy Kamiennym Szańcu, gdzie zostaną zlokalizowane cztery boiska. Nie sposób nie wspomnieć o głównych aktorach i aktorkach widowiska, które rozegra się na kołobrzeskiej plaży w dniach 13-15 sierpnia. Mowa m.in. o dwukrotnych triumfatorach Pucharu Świata w Malezji oraz w Katarze, czyli o duecie Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak, młodzieżowych reprezentantach Polski, czyli duecie ORLEN Team Mikołaj Miszczuk/Miłosz Kruk, czy jednych z najbardziej utytułowanych siatkarzy plażowych nad Wisłą, do których należą Jakub Szałankiewicz, który w Kołobrzegu wystąpi z Mateuszem Florczykiem, oraz Michał Kądzioła występujący w tym sezonie z Marcinem Ociepskim.

Po bardzo dobrych występach drużyna Chemeko-System Gwardia Wrocław BVB Team (Jakub Zdybek/Paweł Lewandowski) z pewnością będzie chciała potwierdzić swoją świetną dyspozycję także w Kołobrzegu. Wśród żeńskich duetów uwagę kibiców przykują na pewno: duet Magdalena Saad/Agata Wawrzyńczyk, reprezentantki Polski Marta Łodej/Agata Ceynowa oraz brązowe medalistki ostatniego turnieju cyklu Plaża Open w Myślenicach, Magdalena Szczytowicz i Michalina Tokarska.

Turnieje nadmorskie mają swój bardzo wyjątkowy klimat. Bardzo cieszymy się, że i w tym roku możemy z Plażą Open zagościć na polskiej plaży. Kołobrzeg to fantastyczne miejsce dla siatkówki plażowej i chcemy w pełni wykorzystać jego potencjał. Przygotowujemy wiele dodatkowych atrakcji, dodatkowe wydarzenia, które uatrakcyjnią całe wydarzenie. Chcemy, by był to niezapomniany turniej – podkreślił dyrektor całego cyklu, Marcin Strządała.

Na wydarzenie zaprasza Pomorze Zachodnie.