Mysłowicka Plaża Open w decydującej fazie. Dużo meczów z dreszczykiem

Za nami najbardziej intensywny dzień w mysłowickiej Plaży Open. Całodniowa rywalizacja w turnieju kobiet i turnieju mężczyzn wyłoniła pierwsze półfinalistki i półfinalistów. Rywalizacja o “czwórkę” toczyć się będzie jeszcze z samego rana, a o półfinał zawalczy Adam Lorenc. Plusligowiec z Cuprum Lubin w parze z Mateuszem Podborączyńskim w ostatnim sobotnim meczu stworzyli na korcie głównym fantastyczne dla kibiców widowisko i pokonali Brazylijczyków 2:1.
Rozgrywki w sobotę toczyły się na czterech boiskach. Początek dnia na boisku głównym należał do siatkarek, które kończyły mecze raczej w dwóch setach. Jedynego wtedy tie-breaka na “jedynce” rozegrały doświadczone plażowiczki Martyna Wardak/Agnieszka Adamek z duetem ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Julia Kielak/Maja Kruczek. W trzecim secie lepsza okazała się młodość. Następnie, po południu, do rywalizacji na korcie głównym przystąpili panowie. Rozpoczęli od tie-breaka i w sumie rozegrali ich na tym boisku cztery. Na pozostałych boiskach gra w obu przypadkach szła szybciej i głównie rozgrywano dwusetowe pojedynki.

Sobotę w mysłowickim turnieju zamknął polsko-brazylijski fantastyczny mecz, który zakończył się w tie-breaku zwycięstwem pary Lorenc/Podborączyński. Polacy nie zaczęli dobrze, przegrali partię premierową, ale gdy się rozkręcili, rywale nie mieli już z nimi szans.

Z biegiem czasu nasza gra poprawiała się w tym spotkaniu. Im dalej, tym rozpędzaliśmy się i wyglądało to lepiej z naszej strony. Fajnie, że udało nam się przeciągnąć to spotkanie do tie-breaka i w nim pokazaliśmy tak naprawdę naszą grę, to co potrafimy. Rozkręcaliśmy się, ja zacząłem więcej blokować, Mateusz zaczął więcej bronić i Brazylijczykom było trudniej skończyć akcje. – przyznał po starciu blokujący tego duetu Adam Lorenc, który na co dzień rywalizuje na parkietach PlusLigi razem z ekipą Cuprum Lubin.

Po trzech wygranych starciach bezpośrednio do niedzielnych półfinałów awansowały duety: Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak i Michał Korycki/Miłosz Kruk u panów i Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak oraz Justyna Tylutki/Martyna Kłoda u pań. Swoich rywali i rywalki w walce o finał poznają w niedzielę rano, gdyż dzień rozpoczną ćwierćfinały rozgrywane z prawej strony turniejowej drabinki.

W turnieju siatkarek o awans do strefy medalowej powalczą para Agata Wawrzyńczyk/Magdalena Saad z duetem Dorota Strąg/Paulina Biranowska oraz w pojedynku dwóch duetów SMS-u w Spale dwójki Julia Kielak/Maja Kruczek i Małgorzata Ciężkowska/Urszula Łunio.

Wśród siatkarzy niedzielny ćwierćfinał zagrają duet Piotr Groszek/Igor Ciemachowski ze wspomnianym już teamem Mateusz Podborączyński/Adam Lorenc oraz pary Jarosław Lech/Tomasz Jaroszczak i František Pihera/Jan Mrkous.
Niedzielne zmagania od godziny 10:15 transmitowane będą w TVP Sport.

Partnerami mysłowickiego wydarzenia są Totalizator Sportowy i KSSE.