Manufaktura i Łódź dają się lubić!

Znakomite spotkania, stojące na wysokim poziomie a do tego setki kibiców zgromadzonych przy trybunach – tak w skrócie można określić ostatni dzień zmagań w Manufakturze.

Zdecydowanie więcej spotkań do rozegrania mieli panowie, z których kilka par już od spotkań 1/4 finału musiało rozpocząć niedzielne zmagania. Z turniejem najszybciej pożegnali się Adam Parcej/Mateusz Radojewski oraz Bartłomiej Lewicki/Bartek Kiernoz, pierwsi z wymienionych po raz drugi z rzędu i po raz drugi w spotkaniu ćwierćfinałowym musieli uznać wyższość pary Lech/Sobczak. W spotkaniach 1/2 finału wspomniani przed chwilą Jarosław Lech/Sebastian Sobczak przegrali po jednostronnym meczu z parą Brożyniak/Dzikowicz 0:2 (15:21; 19:21), dokładnie taki sam wynik padł w drugim meczu, w którym mierzyli się Damian Wojtasik/Dominik Witczak z Kacprem Kujawiakiem/Maciejem Rudolem, lepsi od pary Rudol/Kujawiak okazali się Wojtasik/Witczak (2:0 (21:19; 21:15). W meczu o 3 miejsce Rudol/Kujawiak pokonali parę Lech/Sobczak 2:1 (21:14; 15:21; 15:9), nie mniej emocji mieliśmy w spotkaniu o złote medale – Dominik Witczak/Damian Wojtasik pokonali 2:1 (21:16; 19:21; 15:12) Bartłomieja Dzikowicza/Jędrzeja Brożyniaka, którzy przegrali po raz drugi z rzędu finałowe starcie turnieju Plaża Open.

W spotkaniach turnieju żeńskiego w fazie półfinałowej 2:0 (21:18; 22:20) Joanna Wołoszyn/Karolina Suwińska wygrały z parą Szczytowicz/Baron , z kolei w meczu o najwyższy stopień na podium zobaczyliśmy starcie pełne emocji, w którym nie brakowała spektakularnych obron, ataków ale i prostych błędów wynikających chyba przede wszystkim ze zdenerwowania. Ostatecznie Katarzyna Kociołek i Jagoda Gruszczyńska pokonały Joannę Wiatr i Martynę Wardak 2:1 (12:21; 21:14; 15:7).

To byłoby na tyle jeżeli chodzi o turniej w łódzkiej Manufakturze. Organizatorzy pragną podziękować miastu Łodzi, gospodarzowi FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 a także firmom Lotto, łódzkiej Manufakturze, ICE Mastry – sponsorowi głównego tegorocznego cyklu.