Kolejny świetny turniej Plaży Open. Świetny Rybnik, genialni kibice!

Czas na podsumowanie kolejnego turnieju cyklu Plaża Open 2018. Znów turniej zakończył się ogromnym sukcesem, zarówno sportowym, jak i organizacyjnym.

Rybnik przywitał organizatorów, siatkarzy i kibiców piękną scenerią na kąpielisku Ruda. Już w czwartek, kiedy przygotowywaliśmy boiska i miasteczko plażowe, spodziewaliśmy się dużej frekwencji na trybunach. Na grę na specjalnym, pneumatycznym boisku AquaWave, które dopiero było rozkładane, już wtedy były dziesiątki chętnych. Ciekawscy zaglądali też do miasteczka plażowego i nie mogli doczekać się siatkarskich emocji.

A jeśli chodzi o poziom sportowy, to można tylko pozazdrościć umiejętności siatkarkom i siatkarzom, którzy wzięli udział w rybnickim turnieju. Pomijając już kwalifikacje, w sobotnim turnieju głównym co drugi mecz kończył się tie-breakiem, a w całym turnieju mieliśmy aż 29 trzysetowych meczów. – Tylko potwierdza poziom turnieju – mówi Jan Baniak, sędzia główny zawodów w Rybniku.

Dopisali nie tylko siatkarze, nie tylko miasto Rybnik, ale również kibice! Ci najważniejsi mogli oglądać mecze ze specjalnej trybuny VIP przygotowanej przez PKN ORLEN, czyli sponsora generalnego cyklu, gdzie toczono poważne (lub mniej) rozmowy. Na niedzielnych finałach trybuny wypełniły się po brzegi, a fani mogli podziwiać mecze sącząc napoje dostarczane przez Jurajską. Było też sporo zabawy, a głównie tańców z naszą animatorką. Kibicom ubranym w biało-czerwone barwy rozdaliśmy okolicznościowe koszulki Niepodległej, a sporym zainteresowaniem cieszyła się też wystawa najnowszych modeli samochodów KIA.

Coraz większą popularnością cieszą się też transmisje oraz na żywo, które prowadzimy ze wszystkich boisk, a linki można znaleźć na www.plazaopen.pl. Niedzielne finały kibice mogli też obejrzeć w TVP3.

– Kolejny turniej został zakończony sukcesem organizacyjnym i nie możemy doczekać się już kolejnego, tym razem w łódzkiej Manufakturze. Przed nami sporo pracy, ale, jak widać, warto, bo satysfakcja jest ogromna – mówi Marcin Strządała, dyrektor cyklu.

Łódzkie zawody odbędą się w dniach 11-13 lipca.