Kęty po raz kolejny pokazały, że kochają siatkówkę plażową!

Niedziela była ostatnim dniem inauguracyjnego turnieju cyklu Plaża Open 2014. Zarówno w turnieju damskim jak i męskim rozegrano decydujące spotkania.

Na początek czekały nas ćwierćfinałowe pojedynki (z prawej strony drabinki) wśród mężczyzn. Jako pierwsi na piaszczystych boiskach zlokalizowanych na terenach OSIR-u w Kętach pojawiły się pary Lewicki/Kiernoz – Malec/Parcej oraz Janeczek/Wieczorek – Brożyniak Dzikowicz. Po zaciętej rywalizacji do fazy półfinałowej awans wywalczyli Jędrzej Brożyniak/Bartosz Dzikowicz oraz Adam Parcej/Bartek Malec.

Do finału awansowali jednak nie zwycięzcy rozegranych wcześniej ćwierćfinałów, a pary Bartosz Łosiak/Wojciech Włodarczyk oraz Michał Makowski/Sebastian Sobczak. Duet Włodarczyk/Łosiak dosłownie zmiótł z piasku swoich rywali, wygrywając spotkanie 2:0 w dwóch szybkich setach – 21:14; 21:9! Z kolei w meczu o najniższy stopień na podium lepsi od pary Malec/Parcej okazali się Jędrzej Brożyniak/Bartosz Dzikowicz wygrywając spotkanie 2:0 (21:18; 21:9).

W turnieju kobiet w niedzielę rywalizację rozpoczęto od starć półfinałowych, a w nich Magdalena Szczytowicz/Aleksandra Baron musiały uznać wyższość Agnieszki Wołoszyn/Karoliny Suwińskiej 0:2 (18:21; 18:21), z kolei Natalia Gruszczyńska/Maria Włoch przegrały z Joanną Wiatr/Martyną Wardak 1:2 (16:21; 21:19; 10:15) po zaciętym trzysetowym pojedynku.

Ostatecznie po brąz sięgnęła para Włoch/Gruszczyńska, która pokonała „nieZŁOMne” czyli duet Szczytowicz/Baron 2:1 (19:21; 21:19; 17:15). Co ciekawe w końcowej fazie tie-breaka, przy piłce meczowej fantastycznym zagraniem głową popisała się Marysia Włoch, która zresztą otrzymała od komisarza zawodów Jerzego Tatarka specjalną nagrodę za to zagranie. Do wyłonienia zwyciężczyń kęckiego turnieju Plaża Open również potrzebny był tie-break, po dwóch zaciętych setach w trzeciej partii Wołoszyn/Suwińska musiały uznać wyższość pary Wardak/Wiatr 1:2 (21:18; 20:22; 9:15).

Plaża Open w Kętach po raz kolejny zapadanie w pamięci kibiców siatkówki plażowej, zarówno z powodu bardzo wysokiego poziomu sportowego, ale także zaangażowania fanów „plażówki”, którzy po raz kolejny zapełnili trybuny oraz strefę wokół boisk w 100%. Sukcesem zakończyła się również zbiórka pieniędzy dla Lenki Dąbrowskiej, która 1 czerwca skończyła roczek. Niestety mała mieszkanka Nowej Wsi choruje na mukowiscydozę i konieczny do poprawy stanu zdrowia dziewczynki jest zakup specjalnej kamizelki. Jej koszt to ponad 30 tysięcy złotych, oprócz pieniędzy wrzucanych do puszek odbyła się także licytacja koszulki Sebastiana Świderskiego, którą wygrał Burmistrz Gminy Kęty – Tomasz Bąk stając się nabywcą tego unikatowego trykotu za 800 złotych!

Turniej w Kętach nie mógłby się odbyć bez wsparcia Sponsora Głównego turnieju – producenta lodów firmy ICE-Mastry, Grupy Kęty, firm HI-TEC, Jurajska, Lorin, Obssesive, Bielmar, Huck oraz Banku Spółdzielczego w Kętach. Organizatorzy pragną podziękować również oficjalnemu hotelowi Plaży Open – Piwnicy Rycerskiej za komfortowe warunki, znakomite jedzenie oraz after party, które wielu zapamięta na długo. Dziękujemy także Patronom Medialnym – TVP Sport, Przeglądowi Sportowemu, oraz lokalnym Patronom Medialnym – Kronice Beskidzkiej, TVK HD, Sportowe-Kety.pl i wielu innym!

Do zobaczenia od 2 do 6 lipca w Cieszynie. Będzie się grało!