Finał Plaży Open 2021 w Białymstoku

Plaża Open w Białymstoku

Lubimy wracać w wyjątkowe i nietypowe miejsca, w których organizacja turnieju to sama przyjemność. Takim jest plaża miejska Dojlidy. Białystok już po raz ósmy będzie gościł ostatnie – finałowe rozdanie Plaży Open. Mamy z niego mnóstwo fantastycznych wspomnień.

Plaża Open po raz ósmy w Białymstoku

Boiska do siatkówki plażowej na plaży miejskiej nad Zalewem Dojlidzkim w Białystoku już niebawem znowu będą tętnić życiem. Nadchodzi sezon plażowy, ale to nie wszystko! Plaża Open wraca w to miejsce, a Białystok po raz kolejny będzie gościł cykl Grand Prix Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. To oznacza, że Białystok dołączy do Łodzi, która z ośmioma edycjami przewodziła w cyklu jeśli chodzi o liczbę zorganizowanych tam turniejów.

Po raz pierwszy Plaża Open do Białegostoku zawitała w 2011 roku. Rozegrano wtedy turniej męski, w którym triumfowała para Tomasz Dudek i Bartosz Dudek. Kolejne edycje rozgrywane były już w formie turniejów podwójnych – kobiet i mężczyzn. Ubiegłoroczne zmagania do bardzo udanych zapisały pary Jarosław Lech i Michał Korycki i Jagoda Gruszczyńska i Marta Łodej. Od 2015 roku zmagania Plaży Open toczą się w tym samym miejscu – na Plaży Miejskiej Dojlidy. Natomiast trzy ostatnie edycje turnieju w Białymstoku miały rangę Pucharu Polski.

Białystok – perła Podlasia

Białystok to bardzo ciekawe miasto – stolica województwa podlaskiego. Jest ono również największym miastem północno-wschodniej Polski. Bogata historia i kultura Białegostoku sprawia, że nie można się w nim nudzić. Po zakończonych zmaganiach na plaży miejskiej z pewnością znajdziecie w nim coś dla siebie. Z pewnością większość z Was skieruje się na Rynek Kościuszki. Jest to serce Białegostoku, tętniące życiem w dzień i wieczorami.

W wolnym od spotkań Plaży Open czasie zdecydowanie polecamy odwiedzić Zespół Pałacowo-Parkowy Branickich, określany mianem polskiego Wersalu, Pałac Hasbacha, Park i Pałac Lubomirskich czy wieżę ciśnień. Będąc w Białymstoku zwróćcie również uwagę na miejscowe wyjątkowe murale, jest ich około czterdziestu. Białystok jest bardzo zielonym miastem, znajdziecie w nim ogromne powierzchnie parków. Jest więc gdzie spacerować. Największy park – białostockie planty – ma blisko 15 hektarów powierzchni.

Plaża Open 2021 Białystok

Organizując turnieje w Białymstoku możemy liczyć na wsparcie Miejskoaktywnych z Białostockiego Ośrodku Sportu i Rekreacji, mających pieczę nad obiektami na plaży miejskiej. To oni mocno działają, by mieszkańcy Białegostoku mogli w ciekawy i aktywny sposób spędzać czas wolny.

Białystok zakończy tegoroczny cykl Plaża Open. Na Podlasie zapraszamy w dniach 20-22 sierpnia 2021. Mecze rozgrywane będą na Plaży Miejskiej Dojlidy. Więcej informacji można znaleźć wybierając z menu Turnieje -> Grand Prix Polski -> Białystok.