Dariusz Kubicki: Historia tworzy się w Pile!

W siedzibie MOSIR-u w Pile, odbyła się dzisiaj oficjalna konferencja prasowa przed ostatnim, finałowym turniejem tegorocznego cyklu Plaża Open. W spotkaniu z dziennikarzami udział wzięli – Pan Dariusz Kubicki – Dyrektor MOSIR-u oraz główni organizatorzy – Marcin Prus oraz Marcin Strządała.

Piła po raz kolejny zorganizuje finał cyklu, po raz drugi z rzędu najważniejsze mecze transmitowała będzie także telewizja TVP Sport – Po raz czwarty Plaża Open gości w Pile, po raz trzeci to właśnie w naszym mieście odbędzie się ostatni turniej cyklu. Zwykle mieliśmy lekkie problemy pogodowe, natomiast w tym roku zapowiada się cudowna pogoda i myślę, że zaowocuje to ogromną frekwencją na płotkach, które w czasie upałów są wręcz oblegane przez mieszkańców. Chciałbym, żeby chociaż część osób, spośród tych, które przyjadą na „Płotki” opalać się czy korzystać z kąpieliska usiadły na trybunach i oglądały rywalizację najlepszych zawodników i zawodniczek w naszym kraju – mówi Dariusz Kubicki.

Po raz pierwszy w historii, najważniejsze mecze turnieju z cyklu Plaża Open odbędą się przy sztucznym świetle – Był to dla nas co prawda lekki problem logistyczny, ale mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy. Wiemy, że dla potrzeb telewizji ilość luxów musi być odpowiednia a na pewno dużo, dużo większa niż przy zwykłych tego typu zawodach. Śmiało mogę jednak powiedzieć, że tworzymy historię! – dodaje dyrektor MOSIR Piła.

– Do Piły przyjechaliśmy w poniedziałek, bezpośrednio z Nowego Dworu Mazowieckiego, gdzie zakończyliśmy piąty turniej tegorocznego cyklu. Widzę, że „Płotki” się budują, a imponujące wizualizacje zachęcą zawodników do wzięcia udziału w pilskich zawodach, w kolejnych latach. Wygląda to wszystko z mojej perspektywy bardzo atrakcyjnie i jestem przekonany, że ośrodek będzie wyjątkowy. Będziemy korzystać z czterech boisk, dwóch przygotowanych do siatkówki plażowej oraz z dwóch, które zbudujemy zaraz koło jeziora – mówi Marcin Strządała. Oprócz spotkań z udziałem zawodowców wiele atrakcji będzie czekać na kibiców – Do Piły w sobotę poprowadzić mecz gwiazd przyjedzie Bartosz Gajda – członek kabaretu Łowcy.B, odbędzie się także wiele ciekawych konkursów z cennymi nagrodami – dodaje główny organizator Plaży Open.

10589782_913216002027776_1531139201_n

W ostatnim tegorocznym turnieju cyklu Plaża Open weźmie udział wielu znakomitych zawodników oraz zawodniczek – Znanych nazwisk, które od piątku do niedzieli grać będą w Pile jest tak wiele, że nie starczyłoby nam czasu, żeby ich wszystkich wymienić. Powiem tyle, że zagrają u nas między innymi Mistrzowie Świata do lat 19 – Kacper Kujawiak/Michał Bryl czy Dominik Witczak, Marcin Nowak, Jagoda Gruszczyńska. Do turnieju zgłosiło się 16 par damskich oraz 28 duetów męskich, gwarantujących wysoki poziom sportowy – mówi Marcin Prus.

W Pile oprócz turnieju zawodowców odbędą się także rozgrywki dla amatorów – Do turnieju amatorów będzie można zapisywać się już od soboty. W naszym biurze zawodów będzie czekała specjalna lista, dla chcących zmierzyć się z innymi w rozgrywkach amatorskich. Turniej rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10, jestem przekonany, że mieszkańcy Piły dopiszą jeżeli chodzi o frekwencję – podsumowuje Marcin Prus.