Białostocka Plaża Open wystartowała!


Na białostockiej Plaży Dojlidy rozpoczęła się jubileuszowa edycja Plaży Open. Pierwszego dnia zmagań rozegrano kwalifikacje i mimo porannego deszczu rywalizacja przebiegła bez komplikacji. Z każdym kolejnym meczem kibice mogli doświadczyć coraz więcej słońca i emocji.

W piątek, 7 czerwca do eliminacji w turnieju Plaża Open w Białymstoku przystąpiło 50 drużyn, 21 par siatkarek i 29 duetów mężczyzn. Z awansu do turnieju głównego mogło cieszyć się w sumie 16 drużyn. Dołączyły one do ośmiu najwyżej plasujących się w rankingu, które rywalizację rozpoczną od turnieju głównego.

Szybkie mecze siatkarek

I runda kwalifikacji w rywalizacji siatkarek przebiegła bardzo szybko. Rozegrano w niej pięć spotkań. Tylko do rozstrzygnięcia tego ostatniego spotkania potrzeba było tie-breaka. Zwycięsko z nich wyszły następujące duety: Lewandowska/ Okła, Wiśniewska /Waszyńska, Parczyńska/ Radzewicz, Kopeć/Szymańska oraz Koziorowska/Pylińska. Pozostałe pary przeszły do następnej rundy na podstawie wolnego losu. W II rundzie kibice mogli podziwiać osiem spotkań. Tylko do zakończenia dwóch dni potrzeba było trzech setów.

Po zakończeniu kwalifikacji awans do turnieju głównego wywalczyły następujące pary: Magdalena Lewandowska i Natalia Okła, Paulina Bałdyga i Aleksandra Sikorska, Paulina Wiśniewska i Joanna Waszyńska, Klaudia Parczyńska i Jagoda Radzewicz, Martyna Wardak i Paulina Biranowska, Joanna Moczko-Knapiak i Katarzyna Szymoniak, Marta Szajer-Widawska i Karolina Nowak oraz Izabela Zackiewicz i Karina Jakuć.

Siatkarze walczyli długo

W przypadku turnieju siatkarzy I runda trwała trochę dłużej. Jedynie trzy pary mogły cieszyć się z wolnego losu i bezpośredniego przejścia do następnego etapu. Po trzynastu spotkaniach do następnej rundy awansowały pary: Ćwiertnia/Pazgan, Głowacki/ Makar, Opiela/ Popiela, Podborączyński/Malicki, Ostaszewski/ Sasak, Jankowski/ Skorżyński, Kozłowski/Filipowicz, Muszyński/Kurowski, Zięba/ Białecki, Wiśniewski/ Fotek, Chrobot/ Okrzeja, Bialkevich/Abramenka oraz Pietkiewicz/Taudul.


W rundzie II walka o awans była jeszcze bardziej zacięta. Ostatecznie do turnieju głównego udało się awansować następującym duetom: Tomasz Ćwiertnia i Mateusz Pazgan, Maciej Opiela i Daniel Popiela, Mateusz Podborączyński i Paweł Malicki, Robert Kozłowski i Piotr Filipowicz, Mateusz Zięba i Adrian Białecki, Aliaksandr Bialkevich i Ilya Abramenka, Paweł Pietkiewicz i Kacper Taudul oraz Michał Muszyński i Jakub Kurowski.

To jednak nie wszystkie pary eliminacyjne, które zagrają w sobotę. W turnieju głównym zobaczymy również team Szczepanik/Kapuśniak. Para wygrała losowanie wśród przegranych par II rundy i zastąpi jeden z duetów z najlepszej “ósemki”, który zmuszony był wycofać się z zawodów z powodu kontuzji.


W piątek, oprócz rywalizacji czysto sportowej, wiele atrakcji przygotowano wspólnie z REA BAS-em Białystok. Aktywności przygotowane z miejscowym klubem przyniosły sporą dawkę dobrej zabawy.