Benedikt Sagstetter: Jesteśmy bardzo zadowoleni, że awansowaliśmy do turnieju głównego

Niemiecki duet Philipp Huster/Benedikt Sagstetter nie stracił w kwalifikacjach do turnieju głównego Beach Pro Tour Futures w Białymstoku nawet seta. Co ciekawe, para dopiero zaczęła ze sobą grać i już spisuje się tak dobrze. – Od teraz każdy set, każdy mecz, który wygramy, będzie dla nas fantastycznym wynikiem – podkreślił Sagstetter.

Bardzo dobrze spisaliście się w kwalifikacjach, nie straciliście nawet seta. Jaki był wasz najmocniejszy punkt? 
Benedikt Sagstetter: To pierwszy turniej, w którym gramy razem i najważniejsze były dokładne dogrania oraz wystawy. To działało bardzo sprawnie, nawet nadspodziewanie dobrze. To pozwoliło nam rozstrzygnąć wiele sytuacji na własną korzyść.

Skąd decyzja, by wspólnie spróbować swoich sił w międzynarodowych zmaganiach?
Philipp Huster: Mój partner, Simon Pfretzchner, doznał kontuzji dwa tygodnie temu w mistrzostwach Europy U-22. Benedikt chciał zagrać w Beach Pro Tour, więc zapytałem go, czy chciałby spróbować ze mną. Nie miał innych planów w tym czasie, więc się zgodził.

Wasza gra wyglądała bardzo dobrze, jakie są więc wasze oczekiwania względem turnieju głównego?
Benedikt Sagstetter: Myślę, że od teraz każdy set, każdy mecz, który wygramy, będzie dla nas fantastycznym wynikiem. Już jesteśmy bardzo zadowoleni, że awansowaliśmy do turnieju głównego. Już osiągnęliśmy nasz cel.
Philipp Huster: Tak, dalej będziemy ciężko pracować i walczyć o każdą piłkę. Zobaczymy, co nam to da. Będziemy się skupiać po kolei na każdym meczu.

Kto waszym zdaniem jest faworytem tego turnieju?
Philipp Huster:Ciężko powiedzieć. Każde zawody mają swoją historię i zdarzają się niespodzianki. Bardzo mocne są polskie zespoły. Jest też kilku chłopaków z Nowej Zelandii, którzy są bardzo doświadczeni. Jest kilka młodych duetów, które mogą urwać punkty wyżej notowanym parom.

Po raz pierwszy zawitaliście do Białegostoku. Jak wam się tu podoba?
Benedikt Sagstetter: Miasto jest piękne i ludzie są bardzo sympatyczni. Turniej jest też zorganizowany na najwyższym poziomie, więc ogólnie bardzo nam się tu podoba.